Archiwum - Home  

 

 

Szukaj 

Eksperci 

Maciej Baur

Product Manager w Agfa Graphics sp. z o.o. Jest absolwentem Instytutu Poligrafii Politechniki Warszawskiej. Zawodowo był związany z Centralnym Ośrodkiem Badawczo-Rozwojowym Przemysłu Poligraficznego. Od 1998 roku pracuje w firmie Agfa, gdzie przez pierwsze 10 lat zajmował się szkoleniami, instalacjami oraz wsparciem technicznym w dziale serwisu.

 

 

Etykiety samoprzylepne

Polski Drukarz sp. z o.o., wydawca „Świata DRUKU”, zorganizował, w ramach Akademii Wiedzy, konferencję „Etykiety samoprzylepne – najnowsze technologie”. Konferencja odbyła się 9 listopada 2011 roku w Centrum Konferencyjnym Mercedes Benz w Warszawie. Spotkanie stanowiło forum wymiany doświadczeń pomiędzy dostawcami technologii do produkcji etykiet samoprzylepnych a drukarniami i odbiorcami ich usług.

V Konferencja z cyklu Akademia Zarządzania Barwą

W dniu 23 listopada 2011 roku w Warszawie, w Centrum Konferencyjnym Mercedes Benz Polska przy ul. Gottlieba Daimlera 1 zorganizowaliśmy V Konferencje z cyklu Akademia Zarządzania Barwą. Konferencja była przeznaczona dla fotografów, grafików, studiów DTP, studiów prepress i drukarń.
Hasło przewodnie:
Jak zarządzać barwą, aby drukować najlepiej – nowe tendencje w zakresie Color Managementu

Akademia Zarządzania Barwą

Polski Drukarz sp. z o.o., wydawca miesięcznika „Świat DRUKU”, wraz z partnerami zorganizował XII konferencję z cyklu „Akademia Zarządzania Barwą”. Odbyła się ona 22 listopada 2018 r. w Centrum Konferencyjno-Apartamentowym „Mrówka” w Warszawie, przy ul. Przekornej 33.

Hasło konferencji: „Color Management – od wiedzy do praktyki".

Poligrafia w marketingu

Polski Drukarz sp. z o.o., wydawca „Świata DRUKU”, zorganizował jednodniowe szkolenie „Poligrafia w marketingu”, przeznaczone dla wszystkich pracowników działów marketingu różnych branż i agencji reklamowych, a także dla wszystkich zainteresowanych. Szkolenie odbyło się 11 grudnia 2018 r., w godzinach 9:00-17:00.
Celem szkolenia było zapoznanie uczestników z praktycznymi i teoretycznymi zagadnieniami dotyczącymi przygotowania projektu, druku, uszlachetniania i introligatorni, a także uświadomienie możliwości i ograniczeń poszczególnych technik drukarskich w celu obniżenia kosztów, oszczędności czasu oraz wypracowania precyzyjnych i skutecznych sposobów komunikacji między działem marketingu, agencją reklamową i drukarnią.

Tektura falista - najnowsze technologie

Miło nam poinformować, że firma Polski Drukarz sp. z o.o. – wydawca miesięcznika „Świat DRUKU”, w ramach Akademii Wiedzy zorganizowała konferencję „Tektura falista – najnowsze technologie”.
Spotkanie to stanowiło forum wymiany doświadczeń pomiędzy dostawcami technologii do produkcji tektury falistej i opakowań, a jej producentami i odbiorcami ich usług.

IV Konferencja z cyklu Akademia Zarządzania Barwą

W dniu 20 października 2010 roku w Warszawie, w Centrum Konferencyjnym Mercedes Benz Polska przy ul. Gottlieba Daimlera 1 zorganizowaliśmy IV Konferencje z cyklu Akademia Zarządzania Barwą. Konferencja była przeznaczona dla fotografów, grafików, studiów DTP, studiów prepress i drukarń.
Hasło przewodnie: Wierne odwzorowanie barw w druku gwarantuje satysfakcję Twoich klientów 

Innowacyjne Opakowania - konferencja

Polski Drukarz Sp. z o.o., wydawca miesięcznika „Świat DRUKU” i Międzynarodowe Targi Poznańskie zorganizowały konferencję Innowacyjne Opakowania, pomyślaną jako forum wymiany doświadczeń pomiędzy dostawcami technologii do produkcji opakowań a drukarniami i ich klientami.
Konferencja odbyła się 13 września 2011 roku. w godzinach 10–16 w Poznaniu, w sali konferencyjnej na II piętrze pawilonu 14B Międzynarodowych Targów Poznańskich .

Etykiety Samoprzylepne - najnowsze technologie

Polski Drukarz sp. z o.o., wydawca „Świata DRUKU”, zorganizował, w ramach Akademii Wiedzy, konferencję „Etykiety samoprzylepne – najnowsze technologie”. Odbyła się ona 29 września 2010 roku. w Centrum Konferencyjnym Mercedes Benz w Warszawie. Spotkanie stanowiło forum wymiany doświadczeń pomiędzy dostawcami technologii do produkcji etykiet samoprzylepnych a drukarniami i odbiorcami ich usług.

Warsztaty Mini-Akademia Zarządzania Barwą

Wydawnictwo Polski Drukarz Sp. z o.o., wydawca miesięcznika „Świat DRUKU”, wraz ze spółką OOH Magazine – organizatorem targów FestiwalDruku.pl i FestiwalMarketingu.pl oraz partnerami – firmami: Alstor (Eizo), eM, EFI i Epson, organizują w ramach Akademii Wiedzy podczas Festiwaludruku.pl, w dniach 13-14 września br., w godz. 11-15, w sali warsztatowej przy stoisku „Świata DRUKU” C11 w hali nr III w Warszawskim Centrum EXPO XXI przy ul. Prądzyńskiego 12/14, kolejną, czwartą już edycję warsztatów: „Mini-Akademia Zarządzania Barwą. Tajniki poprawnego odwzorowania barw na ekranie i w druku”. Podczas spotkania zostaną zaprezentowane procesy zarządzania barwą w praktyce, m.in. kalibracja monitora, praca ze spektrofotometrem, użytkowanie nowoczesnych oprogramowań dedykowanych CM, tworzenie proofa cyfrowego. Uczestnicy warsztatów będą mogli spotkać się z ekspertami w dziedzinie Color Managementu i uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania oraz pogłębić wiedzę w zakresie standaryzacji, kontroli powtarzalności odbitek drukarskich, dostępności nowych rozwiązań.

Druk cyfrowy sposobem na realizację efektywnych działań marketingowych

Polski Drukarz sp. z o.o. w ramach Akademii Wiedzy zorganizował konferencję „Druk cyfrowy sposobem na realizację efektywnych działań marketingowych”. Konferencja odbyła się 21 września 2010 roku. w Warszawie, w Centrum Konferencyjnym Mercedes Benz. Składała się z cyklu prezentacji multimedialnych prowadzonych przez dostawców maszyn, urządzeń i materiałów do druku cyfrowego oraz obróbki po druku, kierowanych do przedstawicieli drukarń, agencji reklamowych oraz firm przygotowujących i zlecających działania marketingowe.

Tektura falista 2017

Miło nam poinformować, że firma Polski Drukarz sp. z o.o. – wydawca miesięcznika „Świat DRUKU”, w ramach Akademii Wiedzy zorganizowała szóstą konferencję „Tektura falista – najnowsze technologie”. Spotkanie to stanowiło forum wymiany doświadczeń pomiędzy dostawcami technologii do produkcji tektury falistej i opakowań, a jej producentami i przetwórcami. Konferencja odbyła się w dniach 25-26.05.2017 w Ośrodku Rekreacyjno-Konferencyjnym "MOLO" w Smardzewicach. Podczas imprezy zaprezentowane zostały najnowsze rozwiązania z zakresu produkcji tektury falistej i opakowań. Patronat nad konferencją objął Instytut Papiernictwa i Poligrafii Politechniki Łódzkiej.

Tektura Falista 2018

Miło nam poinformować, że odbyła się siódma już edycja konferencji „Tektura falista – najnowsze technologie”, zorganizowana przez wydawnictwo Polski Drukarz sp. z o.o., wydawcę miesięcznika „Świat DRUKU” w ramach Akademii Wiedzy. Tym razem spotkaliśmy się w dniach 14–15 czerwca br. w Centrum Konferencyjno-Hotelowym Delicjusz w Trzebawiu k. Poznania, ul. Poznańska 1.

"Obecne czasy są ekscytujące dla sektora opakowań z tektury falistej, który rozwija się najszybciej w całym segmencie drukarskim. Nowe technologie umożliwiają szybsze i lepiej kontrolowane procesy przepływu pracy. Wysokiej jakości, personalizowany druk na żądanie zapewnia producentom i przetwórcom tektury falistej możliwość generowania przychodów i zmiany postrzeganej wartości ich produktów i usług" - twierdzi jedna z prelegentek.

Akademia Zarządzania Barwą

„Świat DRUKU”, zorganizował VII Konferencję z cyklu Akademia Zarządzania Barwą pt.: „Color Management – od wiedzy do praktyki”, która odbyła się 30 października 2013 roku w Warszawie, w Centrum Konferencyjnym Mercedes Benz Polska przy ul. Gottlieba Daimlera 1. Konferencja była przeznaczona dla szerokiego kręgu odbiorców – fotografów, grafików, studiów DTP, studiów prepress, drukarń.
Partnerami Konferencji były firmy: Agfa Graphics, Alstor, Digiprint, Epson, Frogimus, X-Rite. Patronat sprawuje Polska Izba Druku. Patronat medialny objęły: Drukarnie.com.pl, Opakowania.com.pl, Signs.pl, „Świat DRUKU”.

Effective Packaging

Polski Drukarz sp. z o.o., wydawca „Świata DRUKU”, w ramach Akademii Wiedzy, zorganizował 27 listopada 2013 r. w godzinach 9:00-17:00, w Centrum Konferencyjnym Mercedes-Benz w Warszawie, szkolenie pt. „EFFECTIVE PACKAGING 2013 – Skuteczne opakowanie, czyli jak w pełni wykorzystać potencjał opakowań w zwiększaniu wartości marki”, przeznaczone dla wszystkich osób, które w codziennej pracy zajmują się opakowaniami. Dla managerów marki, projektantów chcących poszerzyć swoją wiedzę o praktyczne aspekty związane z zarządzaniem wizerunkiem produktu oraz warsztat projektanta opakowań, a także dla osób koordynujących wdrażanie marek własnych w sieciach handlowych.

Innowacyjne opakowania

Miło nam poinformować, że Polski Drukarz Sp. z o.o. – wydawca miesięcznika branży poligraficznej „Świat DRUKU”, zorganizował II konferencję „Innowacyjne opakowania”.
Spotkanie to stanowiło forum wymiany doświadczeń pomiędzy dostawcami technologii do produkcji opakowań a drukarniami i ich klientami.

Konferencja odbyła się 10 października 2012 roku w Poznaniu i składała się z cyklu prezentacji multimedialnych prowadzonych przez dostawców technologii, maszyn, urządzeń i materiałów do produkcji opakowań.

Etykiety samoprzylepne – najnowsze technologie

Miło nam poinformować, że firma Polski Drukarz sp. z o.o. – wydawca miesięcznika „Świat DRUKU”, w ramach Akademii Wiedzy zorganizował kolejną konferencję z cyklu „Etykiety samoprzylepne – najnowsze technologie”. Poprzednie konferencje odbyły się w Poznaniu (2006 i 2007) oraz w Warszawie (2008, 2009, 2010, 2011) i cieszyły się dużym zainteresowaniem.
Spotkanie to stanowiło forum wymiany doświadczeń pomiędzy dostawcami technologii do produkcji etykiet samoprzylepnych a drukarniami i odbiorcami ich usług.
Konferencja odbyła się 12 września 2012 roku w Warszawie.

Poligrafia w marketingu

Świat DRUKU” organizuje jednodniowe szkolenie „Poligrafia w marketingu”, przeznaczone dla pracowników działów marketingu różnych branż i agencji reklamowych, a także dla wszystkich zainteresowanych. Szkolenie odbędzie się 22 maja w Poznaniu, podczas targów Poligrafia i Euro-Reklama; jego partnerem są Międzynarodowe Targi Poznańskie.

Akademia Zarządzania Barwą

Miło nam poinformować, że firma Polski Drukarz sp. z o.o. – wydawca miesięcznika „Świat DRUKU”, w ramach Akademii Wiedzy organizuje kolejną konferencję z cyklu „Akademia zarządzania barwą”.
Konferencja jest przeznaczona dla fotografów, grafików, studiów DTP, studiów prepress i drukarń.
Konferencja odbędzie się 21 listopada br. w Warszawie. Podczas imprezy zaprezentowane zostaną najnowsze rozwiązania z zakresu color management.
Hasło przewodnie:
„Nowości w zakresie Color Managementu po drupie 2012”

Color Management w opakowaniach - warsztaty

Polski Drukarz sp. z o.o. zorganizowała we współpracy ze spółką Międzynarodowe Targi Poznańskie warsztaty „Color Management w opakowaniach”.
W dniach 14 i 15 września 2010 roku, podczas Międzynarodowego Salonu Techniki Pakowania i Logistyki Taropak, na stoisku firmy Polski Drukarz odbyły się warsztaty z zakresu zarządzania barwą w odniesieniu do produkcji opakowań.

Jak wzmocnić brandy

27 marca br. w warszawskim Centrum Konferencyjno-Apartamentowym „Mrówka” spotkali się specjaliści – praktycy i teoretycy – brandingu, aby wraz ze słuchaczami wspólnie dyskutować o wszelkich aspektach funkcjonowania marek. Wśród uczestników znaleźli się właściciele i przedstawiciele firm z branży spożywczej, reklamowej i poligraficznej: producenci żywności, projektanci dla dużych firm z rynku FMCG, marketingowcy, reprezentanci dużych koncernów, a wreszcie – wykładowcy z warszawskich uczelni wyższych.

I konferencja „Jak wzmocnić brandy”, organizowana przez Wydawnictwo Polski Drukarz w ramach Akademii Wiedzy, czyli programu cyklicznych konferencji i szkoleń dla menedżerów, marketingowców, właścicieli małych, średnich i dużych przedsiębiorstw, jest kontynuacją prowadzonych w ubiegłych latach warsztatów „Jak opakować brandy”. W odpowiedzi na zainteresowanie uczestników warsztaty towarzyszące targom Packaging Innovations przekształciły się w samodzielne wydarzenie poświęcone nie tylko opakowaniom, ale również innym zagadnieniom związanym z kształtowaniem i wzmacnianiem wizerunku marki...

 

 

 

W przygotowaniu