Szukaj 

Login 

 

 

Wydawnictwo Artystyczne Kurtiak i Ley

Wydawnictwo Artystyczne Kurtiak i Ley powstało w 1989 roku w Koszalinie i mieści przy ul. Szczecińskiej 1. Specjalizuje się w wydawaniu niskonakładowych, luksusowych edycji ręcznie oprawianych w skóry i inne materiały szlachetne.
Książki tej oficyny wzbogacane są grafikami warsztatowymi jak np. „Prorok” Khalila Gibrana wydany w nakładzie numerowanych 45 egz. z ręcznymi linorytami Sławomira Chrystowa, ilustrowane przez wybitnych artystów Andrzej Czeczot( „Jak wam się podoba” W. Szekspira) czy Andrzej Wajda (Wesele Stanisława Wyspiańskiego).W Wydawnictwie powstają nowatorskie typy opraw jak np. Bajki i pomysły Leonarda da Vinci oraz innowacyjne formy książki jak np. Pamiętniki Adama i Ewy Marka Twaina w formie książki-obrazu.
Książki wydawane i oprawiane przez Kurtiak i Ley wystawiane w wielu krajach i zyskały liczne międzynarodowe nagrody. Wydawnictwo zostało uznane przez Fundację Kronenberga za „Najlepszą Firmą Roku”, a także otrzymało m. in. tytuł „National Champion European Business Awards” w Londynie oraz godło „Teraz Polska”. Od 1995 r przy Wydawnictwie prowadzone jest Muzeum Sztuki Książki i Szkoła Introligatorstwa Artystycznego Legatoria Artificiosa”. Od 2018 roku działa w Warszawie przy ul. Marszałkowskiej 62 pierwszą Galerię Książki Kolekcjonerskiej.

 

 

3 Mar 2020

Jak wzmocnić brandy?

12 Maj 2020

Poligrafia w marketingu

12 Maj 2020

Effective Packaging

 

W przygotowaniu