Home /  Jak wzmocnić brandy? Projektowanie i produkcja innowacyjnego opakowania / Jak wzmocnić brandy? Projektowanie i produkcja innowacyjnego opakowania

  Archiwum - Jak wzmocnić brandy? Projektowanie i produkcja innowacyjnego opakowania  

 

 

Szukaj 

Login 

 

 

Jak wzmocnić brandy? Projektowanie i produkcja innowacyjnego opakowania

2. konferencja „Jak wzmocnić brandy? Projektowanie i produkcja innowacyjnego opakowania”, zorganizowana przez Polski Drukarz, wydawcę magazynu „Świat DRUKU” i organizatora szkoleń i konferencji branżowych w ramach Akademii Wiedzy, odbyła się 16 maja br. w sali konferencyjnej C w Centrum Expo XXI w Warszawie. Konferencja została zorganizowana przy wsparciu firm MERCK, Reprograf-Grafikus i SCORPIO, partnerem wydarzenia były spółki Multifol i ZAK STUDIO Agencja reklamowo-wydawnicza. Konferencje z tego cyklu stanowią forum wymiany doświadczeń pomiędzy właścicielami marek, projektantami, agencjami reklamowymi, producentami opakowań, etykiet i materiałów promocyjnych oraz ich dostawcami.

Tak zapowiadano konferencję:

"O konieczności dokonania wyboru między podążaniem marki za średnią w danej kategorii a budowaniem własnej tożsamość i historii ze świadomością ryzyka porażki opowie Dorota Kałowska. Prelegentka podpowie także, co zrobić, aby dobrze przygotować strategię opakowaniową, by tej porażki uniknąć. Robert Lis i Maciej Sawina opiszą wyzwania, jakie stoją przed branżą FMCG w obliczu rozwoju handlu internetowego oraz wspólnie ze słuchaczami zastanowią się, jak w nowej sytuacji projektować opakowania, jaką strategię postępowania przyjąć. A może trzeba zmienić myślenie o samym produkcie?

Temat digitalizacji w handlu podejmie także Joanna Kwiczor, która w swoim wystąpieniu odpowie m.in. na pytania: co oznacza digitalizacja dla designu opakowań, jak przejąć kontrolę nad wizerunkiem produktów w internecie, jak poprawić konwersję i sprzedaż produktów w e-commerce i jak się przygotować na dyktat nowych technologii. Maciej Pierzchalski poruszy zagadnienie wielokierunkowej komunikacji pomiędzy klientem, agencją reklamową i drukarnią oraz komunikacji wewnątrz firm w procesie produkcji opakowania. Opowie także, jak wspomaganie komputerowe w trakcie takiej komunikacji „internetowej” ułatwi certyfikację podczas audytów wymaganych np. przez firmy farmaceutyczne. Daniel Cedzyński wskaże pięć kluczy do zachowania spójności i rozpoznawalności marki.

Tomasz Bosak nawiąże do swojego wystąpienia podczas pierwszej edycji konferencji – tzw. drukowania RGB jako sposobu na przyciągnięcie uwagi klienta. Drugą część prezentacji poświęci zaś innowacyjnym sposobom ochrony własności marki. O spójnym i czytelnym systemie identyfikacji dla leków na receptę, korzyściach posiadania księgi znaku i standaryzacji systemu opakowań dla leków, skutecznym brandingu dla farmacji opowie Joanna Roszkowska. Doradzi także, jak zbudować wyróżniającą się markę w segmencie leków OTC i w segmencie RX oraz w jaki sposób dzięki opakowaniom zyskać przewagę na konkurencyjnym rynku farmaceutycznym.

Regulacje prawne mające na celu przekształcenie dotychczasowego modelu gospodarki na gospodarkę o obiegu zamkniętym w najbliższej przyszłości znacząco wpłyną na sektor opakowań. Zagadnienie transformacji przemysłu opakowań w kierunku GOZ oraz doskonalenia funkcji opakowań poruszy w swoim wystąpieniu Wacław Wasiak. Natomiast Marta Krawczyk odpowie na pytanie, czy jest możliwy kompromis między innowacjami w opakowaniach a rozszerzoną odpowiedzialnością producenta.

Mecenas Maurycy Organa wyjaśni słuchaczom różnicę między brandem a marką i przedstawi podstawy prawne ich ochrony, a Piotr Seges i Zbigniew Grzeszczuk przybliżą zagadnienia związane z własnością marki oraz jej wartością."

Patronat nad wydarzeniem objęły: Polska Izba Artykułów Promocyjnych, Polska Izba Opakowań, FARMACOM, International Featured Standards (IFS), a patronat medialny sprawowały: „Świat DRUKU”, „Świat Przemysłu Farmaceutycznego”, „Świat Przemysłu Kosmetycznego”, „OOH Magazine”, portal foodfakty.pl.

 

 

24 Wrz 2020

Tektura Falista 2020

25 Wrz 2020

Tektura Falista 2020

 

W przygotowaniu