Szukaj 

Login 

 

 

Jak wzmocnić brandy

27 marca br. w warszawskim Centrum Konferencyjno-Apartamentowym „Mrówka” spotkali się specjaliści – praktycy i teoretycy – brandingu, aby wraz ze słuchaczami wspólnie dyskutować o wszelkich aspektach funkcjonowania marek. Wśród uczestników znaleźli się właściciele i przedstawiciele firm z branży spożywczej, reklamowej i poligraficznej: producenci żywności, projektanci dla dużych firm z rynku FMCG, marketingowcy, reprezentanci dużych koncernów, a wreszcie – wykładowcy z warszawskich uczelni wyższych.

I konferencja „Jak wzmocnić brandy”, organizowana przez Wydawnictwo Polski Drukarz w ramach Akademii Wiedzy, czyli programu cyklicznych konferencji i szkoleń dla menedżerów, marketingowców, właścicieli małych, średnich i dużych przedsiębiorstw, jest kontynuacją prowadzonych w ubiegłych latach warsztatów „Jak opakować brandy”. W odpowiedzi na zainteresowanie uczestników warsztaty towarzyszące targom Packaging Innovations przekształciły się w samodzielne wydarzenie poświęcone nie tylko opakowaniom, ale również innym zagadnieniom związanym z kształtowaniem i wzmacnianiem wizerunku marki...

Tematy prezentacji wygłoszonych przez prelegentów były różnorodne. Słuchacze mogli zapoznać się z aktualnymi trendami w brand managemencie oraz analizą wyzwań rzucanych tradycyjnym markom przez private labels. Dużo miejsca poświęcono zagadnieniom dotyczącym prezentacji produktów na półkach sklepowych. Z tą tematyką bezpośrednio wiązała się kwestia angażujących opakowań i oryginalnych, zaskakujących technik uszlachetniania. Zaskoczenie – na przykład nietypowym opakowaniem – to tylko jedno z wielu różnych doznań wywoływanych przez markę. Szerokim spektrum emocji towarzyszących zakupom zajmuje się psychologia konsumpcji, o której również była mowa podczas konferencji. Bogaty program wydarzenia uzupełniło wystąpienie poświęcone prawnym aspektom tworzenia marek. W przerwach pomiędzy panelami uczestnicy mieli czas na zadawanie pytań oraz dyskusję.

Chociaż była to dopiero pierwsza edycja konferencji, organizatorzy spotkali się z pozytywnym przyjęciem zarówno ze strony uczestników, jak i prelegentów. Jednodniowe spotkanie stało się doskonałą okazją do nawiązania nowych kontaktów, wymiany doświadczeń i zaczerpnięcia inspiracji.

Partnerami konferencji były firmy HP i Merck.

Patronat objęli: Polska Izba Artykułów Promocyjnych, Polska Izba Opakowań, miesięcznik „Świat DRUKU”, „OOH Magazine”, portal foodfakty.pl, International Featured Standards (IFS).

Organizator: Polski Drukarz sp. z o.o. – Akademia-Wiedzy.eu

www.akademia-wiedzy.eu

www.swiatdruku.eu/

 

 

 

W przygotowaniu